Kurias Taro kortas naudosime?

Mokindamiesi naudosime klasikinį Rider-Waite rinkinį, tačiau yra skirtingų jo variancijų – kiekvienas renkasi pagal save ir įsigyjate savarankiškai. Gyvo susitikimo metu galėsite įsigyti ir manęs, ~14 rinkinių turiu paruošęs. Kas studijuojate nuotoliu – rekomenduoju užsisakyti ne iš manęs, o tiesiai iš pardavėjo, taip sutaupysite kaštų siuntimui ir bus paprasčiau su logistika.

Ruošiu lipdukų rinkinį, kuriame bus kortų pagrindinės reikšmės – spausdinti nereiks, jie bus jau limpantys, beliks juos užsiklijuoti ant išsirinktos kortų kaladės. Bus patogu mokytis. Lipdukus stengiuos paruošti iki antrojo užsiėmimo. Iki tada bus pakankamai laiko mokintis iš video medžiagos – ką kokia korta reiškia ir kokiame kontekste.

Kodėl Rider-Waite? Tai buvo pirmosios (ir kai kas vadina “tikrosios”) Taro kortos. Žinoma istoriškai buvo daug versijų iki jų, tačiau jos būdavo vis daugiau žaidybinės, negu specialiai sukurtos būrimams (divination).
Jūs galite išsirinkti ir kitokias Taro kortas. Bet mokymosi sumetimais, stipriai rekomenduoju pradėti nuo šių. Nes kituose rinkiniuose bus kitokie simboliai, ir reikšmės gali šiek tiek (ar net iš esmės) skirtis nuo manosios aiškinimo sistemos, todėl mokintis su jomis gali būti šaunu, tačiau pernelyg sudėtinga.

Kada pradėsime naudoti?

Nuo antrojo užsiėmimo. O iki jo dar reikės išmokti pagrindines Didžiųjų Arkanų kortų reikšmes. Apie kortas aš pasakoju video formate. Bet žinoma jeigu galite popierines kortas turėti nuo pat pirmojo užsiėmimo, šaunu.

Kur įsigyti?

Jeigu norite gauti greitai, galite pirkti iš bet kurio vietinio ezoterikos knygyno, bus šiek tiek brangiau (pvz pusantro ar net du kartus brangiau), bet užtat turėsite iš karto.

Rinkiniai kuriuos rekomenduoju

Jeigu rasite parašyta “mini” – žinokite, kad tai sumažinta versija, gali tiek patikti, tiek ne 🙂

Smith-Waite Centennial Deck

Klasikinės Taro, natūralesnės spalvos nei “original”. Aš naudoju šias.

Radiant Rider-Waite Tarot

Perpieštos klasikinės Taro, spalvos švelnesnės.

Universal Rider-Waite Tarot

Perpieštos klasikinės Taro.