Empatija – tai ką laviname kurso metu, kad tobulėtų mūsų įgūdžiai suprasti, gauti informacijos, priimti atsisiuntimus, pagydyti kitą. Ir visgi dažnas žmogus, savy atskleidęs šią nuostabią galybę, nesugeba jos kontroliuoti – gali, tik nežino kaip.
Pavyzdys: jeigu kas mums pasakoja baisią istoriją, nevalingai mūsų empatijos gija nukrypsta ten kur veda mūsų dėmesys, pradžiai į kalbantį asmenį, mes vidumi “klausome” kaip jis jaučiasi tai pasakodamas, vėliau dėmesys krypsta į jo istoriją, ir joje veikusius veikėjus, tada gauni informaciją, supranti kas ir kodėl, gidai ar aukštsesnysis aš tavo nevalingo prašymo dėka perduoda tau dar daugiau informacijos, ir tik paskui susizgrimbi, kad visai jau pasinėręs tame, i kad visa tai ne tavo tema, tavęs nedomina. O klausydamas tavęs neliečiančios istorijos, ir nepašytas adėti tretiems asmenis, tu išsekai naudodamasis empatijos galimybėmis.
Tad galimas –
…arba over-empathy. Kuris ilgainiui užsibuvęs virsta pernelyg ilgai užsitęsusios empatijos sindromu ir veda į alergijos empatijai atsiradimą. to simptomas yra pyktis. Pavyzdžiui esi geras žmogus, padedi visiems ir atrodo visus myli, bet staiga pradeda dėtis keisti dalykai – kuomet kas nors tavęs pradeda prašyti pagalbos, užuot įjungęs atjautą ir supratęs prašančiojo susirūpinimo prižastį (laikinas buvimas jo asmenyje), tu supyksti ant prašančiojo, nors užpykti jokios regis priežasties nėra. Tai ženklas kad pertemptas empatijos raumuo. Taip nutinka tada, kai nebeturi kur dar padėti tau nereikalingos energijos, ir kūnas pereina į savigynos režimą – tau nereikalinga energija tavyje išeina pykčio proveržiais. Taip nėra gerai, tau reikalingas poilsis, ganėtinai skubiai atstatyti save.
Kai slenkstis peržengtas, aura ir kūnas praranda sveikatą, ego darosi aršus, intensyvus, kovojantis, besiginčijantis, nepripažįstantis kitų tiesų – mus bando žemais dažniais apsaugoti išsekimo.
Tai kad nebūtų didelio išsekimo, gali mokintis savo empatijos lauką “susekti” ir tokiu būdu užkirsti jam kelią jungtis prie visur ir visko. Na tiksliau, mechaniškai, tokio dalyko kaip “empatijos laukas” nėra, tai sielos gebėjimas susitapatinti su visais įmanomais dažniais.
Esu išbandęs ir visokių skydų, bei magijos barjerų statymus. Bet deja jie ne visi pajėgūs sustabdyti SAVE nuo perėjimo laisva valia ir savo noru kiaurai juos :). Magija ir barjerų statymas, toks kaip pvz., savo energoinformacinio lauko uždarymo pratimas padeda susistatyti ribas ir apsaugoti savo informaciją nuo pašalinių jėgų. Bet kai dirbi su savim ir save bandai apsaugoti nuo savęs paties nevalingų įpročių kištis į kitų žmonių energoinformacinius laukus – čia jau visai kitaip.
Bet ir čia nieko baisaus. Tereikia truputį valios, pasitreniruoti ir empatijos laukas stabilizuojasi. Ar tiksliau – lieka dėmesys ir jo jėga tavo auroje. Neišsiblaško į šalis.
Mechaniškai žiūrint, viskas vyksta tavo dėmesio dėka – dėmesys yra energijos nukreipimas. (Prisimink kuo egregorai labiausiai ir suinteresuoti – juk dėmesiu ir jausmais).
Svarbu žinoti kaip tvarkytis su savo sąmonės lauku. Empatiškumo gebėjimą (susiliejimą dažniais su bet kuo, t.y. šiuo būdu mokytis) turime kiekvienas. Tik pas vienus žmones jis labai nedidukas, o pas kitus, ypač pas jautresnius, kūrybiškus žmones – šis empatijos imlumas labai platus.
Pokalbiuose su griežtesniais, o kartais į kritiką, netgi konfliktus linkusiais žmonėmis, jautresnį gali ištikti “šokas” nuo žemesnių dažnių. Man irgi taip dažnai pasitaikydavo, tad vengdavau su tokiais žmonėmis kontakto. Save kankinti žinoma nėra gerai, tad pasaugoti save labai sveika. Tačiau kartais kai spręsime karminius uždavinius, “likimas” mums pametės tam tikrus žmones, su kuriais ir santykiai ir pokalbiai bus aštresni. Kaip nepasiklysti žemuosiuose dažniuose tuomet?
Štai šiais principais vadovaujantis, gana nesudėtinga išlaikyti savo ašį:
(laikas atlikti: ~15 min.)
Šį pratimą atlikti kasdien, savaitės laike, ir jeigu patiks, po savaitės nuspręsti jis tinka naudoti toliau.
Kelias minutes laisvai atpalaiduojam kūną, giliai įkvėpiam, iškvepiam.
Jausk sau Meilę (savigarbą, atidumą, dėmesį savo jausmam, būk geras sau, nepiktas)
Taip kelis sykius. Tada pasistenk susitelkti dėmesį į savo auros ribą. Aura yra tavo paties laukas, t.y. astralinė tavo žemiškos savasties dalis, kurios riba bus 1.5-2-3 metrai nuo tavo kūno centro. Vizualinėje akyje tai matysi kaip šviesos ribą, šviesos lauką, sieną.
Pasakome sau – tai yra mano namai.
Mano aura – mano tvirtovė.
Pasėdime taip kelias minutes stebėdami savo aurą. Nieko daryti nereikės, tiesiog stebėk ir žiūrėk kas bus.
Tiesiog stebėjimo dėka, energija neišsidalins ir tekės tiesiogiai į tavo auros lauką, jis taps stiprus, plėsis ir švytės.
Jeigu esi aktyvavęsis ir jauti srautus, gan greitai atpažinsi turbūt kad savimi transliuoji jėgą. Tai vat šio pratimo unikali savybė ir nauda – kad tą jėgą pasilieki sau. Save stiprindamas (nebūtina to stiprinimo specialiai inicijuoti, jis savime vyks kol laikysi fokusą auroje)
Gan greitai turbūt pastebėsi kiek daug savęs išdalindavai ir kitus niuansus. Atsiskleis labai daug kas apie patį save. Viskas gerai, tegu mintys ateina – šiame pratime jos netrukdo. Lai jos būna. Tu tik išlaikyk fokusą auroje.
Viskas kas tau tik užeis – sutelk savo auros rutuly.
Ir laikyk.
Taip padaręs 15 minučių, didžiausia tikimybė, kad pajusi netikėtą jėgų antplūdį, pažvalėjimą, ir pasitikėjimą savo jėgomis.
Ar turiu būtinai pamatyti savo aurą pratimo metu?
Ne, jeigu dar nesi priėjęs šio gebėjimo atrakinimo šiam gyvenime. Auros pamatymas reikalauja ilgo treniruočių periodo ir tai ne visiem pavyksta. Jeigu nematai auros, tuomet pabandyk jausti ją.
O jeigu nieko nepajaučiu?
Net jeigu ir nieko nejauti, nenusimink, tiesiog atsipalaiduok ir leisk visam tam pratimui būti. Tiesiog dėmesys į savo aurą padarys darbus už tave. Neforsuok, kiek įmanoma pasitikėk savo sielos gebėjimu užsipildyti auros lauką šviesa. Tik tiek.