Tai, kas Indijoje vadinama Tantra, iš tikrųjų labai skiriasi nuo to, ką tantra vadiname mes, vakaruose. Pas mus dar deja supainiojamas dvasingumas, sielos kryptis su fizinio kūno impulsais. Tad norėčiau pasidalinti šiek tiek apie tą iškreiptą tantros supratimą, ir Premos festivalio įvykius 2021 m.
Palieku skaitytojui išjausti ir atsirinkti jums rezonuojančias dalis. Įspėju, sekantys tekstai toliau gali šokiruoti jus, tad jeigu nusprendėte praleisti šią dieną laisvai, su žaismingumu – geriau atidėkite šio teksto skaitymą kitam kartui. Arba praleiskite jį visai, jeigu jis nerezonuoja su jumis.
Tantra rytuose yra dvasingumo ir paprasto žemiško gyvenimo susipynimas (žodis “tantra būtent ir reiškia – “persipyninimas”). Indijoje mažesnio išsilavinimo žmonės gyvendavo labai skirtingai nuo išsilavinusių, tad jiems reikėdavo prižiūrėti vaikus (sunkesnėmis sąlygomis), gaminti valgyti ir pan. O kaip medituoti ir t.t., kai nėra visai tam laiko? Tad buvo sugalvota tradicija, šiek tiek apipinanti ir intymumą, ir dvasingumą. Tik tiek, kad šioje tradicijoje originaliai niekada nebuvo išskiriamas seksas, kūno geiduliai kaip esminis sielos augimo aspektas (!).
Nereikia suprasti manęs klaidingai, intymumu žaviuosi taip pat kaip ir kitais gražiais dalykais. Tačiau reikia atskirti melą nuo tiesos.
Deja, dar gana didelė dalis (2023m.) Lietuvos ir vakarų vedančiųjų apie tantros mokymus, šią tradiciją supainioja (dažnai deja ir savanaudiškais interesais) su grynai fizinio pasitenkinimo tikslais.
Lengva tokiose minčių, idėjų pinklėse pasiklysti. Sakykim – jeigu ilgai nesame turėję partnerio ar partnerės seksualiniams troškimams įgyvendinti (o žmogaus kūnas sutvertas ir turi turėti teisę šiuos kūniškus geidulius tinkamai įžeminti, išgyventi), arba jeigu sakykime kai kurie žmonės turėję skaudžių traumų susijusių su jų asmeninių poreikių atmetimu ar kitų asmens sužalojimų, irgi taip pat paklydusių save vadinančių “tantros mokytojų” yra įviliojami į ego pinkles.
Aš nieko nesakyčiau, linksmintis yra legalu. Tačiau tiesą visuomet reikėtų vadinti savais vardais. Orgijas orgijomis. Dvasingumą dvasingumu. O melą melu.
Netikro “dvasingumo” stovyklose (ir Prema festivalis iš istorinės pusės yra ne išimtis) atėjusiems lankytojams įteigiama, kad dvasingumo tikslais yra visai nieko turėti sekso santykius su skirtingais partneriais, tačiau taip pat tai tiesiog gali tapti viešas savęs patenkininimas.
Taigi Premos festivalyje, susidūriau su tokiais atvejais, remiuosi savo paties ir kitų liudininkų atsiliepimais.
Besąlyginė meilė, atsidavimas sau – šie gražūs tikslai iš tikrųjų yra gražūs, tačiau dažnai gyvenimo Žemėje dėsnis pakiša koją ir čia. Traumos, iliuzijos pasišaukia daugiau iliuzijų egregorų, ir dažnai smegenys supainioja tiesą su melu. Dvasingumo siekiai gali būti suplakti su apgaule ir kūno poreikių tenkinimu.
Jeigu pažiūrėjus bendrai – yra religija apsimetančių, “dvasinio judėjimo” grupių, kurios turi bruožus manipuliuoti žmonėmis, ir žeminti jų vibraciją, manais siekti savo asmeninių tikslų. Kartais tie interesai fiziški (pinigai arba būstas), kartais dvasiški (energija), kartais asmeniški vieno “mokytojo” interesai dalyvių atžvilgiu.
Ir Osho panašiai rėmėsi, kūno, sekso išaukštinimo, idėja. Tačiau pats lyderis (remiantis įrodytais dokumentuotais faktais, liudininkais) deja nesilaikė dvasinio taurumo, aukštų vibracijų. Naudojo narkotikus, pirkosi prabangias mašinas ir kitaip lepino savo žemišką ego, tuo pačiu skatindamas ir kitus siekti panašių dalykų. Tačiau su dvasios augimu tai labai mažai kuo siejasi. Osho tema galiu rekomenduoti dokumentinį filmą – jis vadinasi Wild Wild country, yra Netflikse. Jame kalbinamos abi pusės, tad nesirenkama viena “teisingesnė” pusė.
Dalykus kuriuos sakė jo lūpos – buvo ir iš tikrų religijų pasiskolintos tiesos, tačiau kas supaisys kurios tiesos tikslios, o kurias iškreipė jo ego?
Panašiuose klaidinančiuose užsiėmimuose, kaip ir darbe su žemos vibracijos esybėmis, remimamsi tuo pačiu principu – išekoti “spragų” žmoguje. Pirmieji bandymai prasideda per/apie drąsą – kaip neva būtinybė išsivaduoti ir neteisingų minčių apie seksualumą, primetama idėja kad kūnas yra sukurtas gyventi laisvai, (taigi čia jau ir jau prasideda manipuliacijos) turi elgtis laisvai. Pažadama laisvės idėja ar (neoficialiai) nemokamas kūniško geismo patenkinimas. Tokiu būdu išvengiama atsakomybės ir sukuriama iliuzija, kad gali nevaržomas kurti iliuzijas, klaidinti save ir aplinkinius Žemėje, ir nieko nuo to bloga nebus.
Tada veliamasi dar giliau. Žengiama per/link “drąsos”. Mačiau kaip vienas lyderis leidžiasi į žemas vibracijas, rėkia ir liepė tai daryti kitiems. Nes kas nedarys to – vedantysis sakė, kad bijo savo emocijų – vadinasi turi rėkti, ardytis. Turi leistis į žemus dažnius, nes nebūsi priimtas. “Ir nėra ko bijoti, nes visi tai daro”. Vadovas ir pats tuo tiki. Toks žemų vibracijų (pykčio staugimas ant draugo) yra kaip mažutė prakeiksmo forma, auroje skylių sąmoningesnis padarymas.
Kitas žingsnis yra dar drąstiskešnis. Matote egregorams reikia “skylių” žmogaus supratime, auroje, apsaugose. Kitaip joks apgaulės “monas” negali judėti toliau.
Žmogus raginamas nusirengti drabužius prieš visą publiką. Sutinku, tai gali būti neutralu, kaip noras išsivaduoti, atsiskleisti. Tačiau jeigu už viso to slypi žemi žmogaus kėslai, egregoras?
Tada dar giliau lendama į žmogaus pasąmonę. Žmogus kuris jau išsirengė nuogai (padarė jau kelis apsaugų nusiardymo žingsnius, gal netgi peržengė savo moralę), pagalvos – “na ką gi, ar aš prastesnis už kitus? Ne. Aš irgi noriu free sekso. O juk vedlys sako kad tai gerai, kad tai irgi Dievas”. Vadinasi jo apsaugos ir toliau kris žemyn. Tuo naudosis vis žemesni ir žemesni egregorai ir jų atšakos.
Toliau jūs galite atspėti kur tai nuves. Nebetęsiu, nes ką tekę girdėti kas vykę už uždarų durų, man yra koktu ir nenorėčiau teršti energijos.
Tad galite išjausti patys, ar šis “tantros” supratimas siejasi su dieviškumu, besąlygine meile. Aš nesmerkiu nei vieno žmogaus, nes reikia kartais ir savo paklydimu mokintis. Tačiau visgi aš nesieju šios rūšies “tantros” su dieviškumo savyje pažadinimu.
Intymumo esmė yra tikrasis susiglaudinimas, suartėjimas – su/per/iš Meilės tam žmogui. Tam tikrai nereikia sekso pamokų, na nebent žmogus visiškai neturi žalios idėjos kas yra seksas ir kuris kūno organas kam tinka. Joks orgazmas fizinis, ar emocinis nepakeis TIKRO, gyvo porų suartėjimo. O jis pasiekiamas tik tikru abipusiu dvasišku ryšiu.
Žiūrėti tiesiogiai
Paspauskite failo atsisiuntimui