Geras klausimas. Taip, iš tiesų gali. Kaip ir nuotoliu – juk ne rankos uždėjimas gydys.
Tik siūlyčiau pradžioje neskubėti – tam reikalinga ištreniruoti fokusą – išlaikyti dėmesį ties susitelkta auros ar kūno vieta – tada darbas bus daromas analogiškas rankos uždėjimui.
Nuo to ar knygos autorius laikėsi tradicijos, ar daugiau laisvesnės krypties, priklausys ir jo rekomenduotinas griežtumas, tvarka, detalės.
30 minučių dar nieko, kitos tradicinės kryptys sako, kad 1.5 valandos reikia daryti ir šiaip pagal juos tiek turi trukti žmogaus gydymas.
Aš manau gerai, kad yra tokia požiūrių įvairovė, tačiau nesutinku kad tai būtina.
Stenkitės daryti 30 min., tai visgi optimalus laikas “susigerti” reiki į save, atskleisti visas Reiki gydomasias savybes. Nebūtinai visas 30 iš karto. Jeigu neišeina vienu prisėdimu, nieko baisaus, skaidyt gali į 15 minučių ryte ir 15 vakare. Ar tris kart po dešimt per dieną.
Klausimas labai individualus. Paprastai kuo daugiau LAIKO (ne kartų) praleidi, tuo geriau susigyveni su Reiki, ir tuo geriau jautiesi atlikdamas pratimus sau, o paskui ir kitiems. Per daug Reiki nebus, jeigu nereikės, energija tiesiog netekės. Kaip ir meditacijos – kažkam valandos gana, kitam dviejų-trijų vos užtenka, trečias jau ir po 15 minučių jaučiasi žvalus ir pailsėjęs, kupinas gyvybinės energijos.
Mano mokytojai to nemini. Ir nepasakyčiau kad tai būtina būtų. Jeigu tiesiog mėgaujiesi kai medituoji – to ir gana. Kitam aktyviam protui intencija sukelia netgi tam tikrus trukdymus, kaip pvz., išsikeli tikslą ir link jo “iriesi”. Reiki veikia visai priešingai. “Irdamasis”, t.y. naudodamas aktyvias pastangas, tik stovėsi vietoj arba irsies atgal. Jeigu naudoji ketinimą, jį po išsakymo turi paleisti (t.y. norą turėti jo rezultatus čia ir dabar). Paprašei, ir paleidai. Reiki energija girdi tave. O rezultatas priklauso nuo daug faktorių.
Konsultacijos metu, save patį gali laikyti apsupęs Reiki lauku, tačiau jeigu tau tau pačiam netrukdo susikaupti. Tačiau kas liečia kito žmogaus gydymą Reikiu – negalima, jei kitas nedavė sutikimo. Toks apsukinėjimas kampų būtų apgavystė. Pasiūlyk energetinį gydymą. Paaiškinti gali – “energinis gydymas. Uždėsiu rankas, per jas ir per mane į Tave tekės gera energija. Ar sutinki pabandyti?” Jeigu nesutiks, jokio Reiki ar kito gydymo energetiniu būdu jam neskirk. Juk nesutinka, ir aiškiai tą pasako. Mes taip dažnai ir įsiveliame į ne mūsų karmas. Nes toks neatsižvelgimas į kito valią, sukelia priešingus rezultatus, tada Reiki netekės, o dalinsimės savo asmeniniais energiniais resursais, ir mūsų aurą silps. Tada įsijungia ir karmos kompensacinis mechanizmas, kad balansas vėl būtų koks buvęs. Na ir dar gyduolio ego “pašustrėtų”, kuomet norėtųsi gydyti, bet ne tam, kad iš tikrųjų padėtumėm žmogui, o tam kad patenkintumėm savo teisumo, “tikresnių idealų”, didvyriškumo poreikį, kuris šiuo atveju yra tik ego dalis.
Čia siūlyčiau vadovautis pajautimu. Jeigu jauti, kad žmogus nesutiks – ko gi jį spausti, tiesa? Net net jeigu jį mintimis įtikintumei, tačiau vidumi jis liks užsidaręs savyje – toks gydymas bus beprasmis.
Reiki gydymo esminė dedamoji – laisva valia, sutikimas, suteikti žmogui PASIRINKIMĄ. O tai reiškia ir Reiki įvardijimas neturi būti bijomas. Jeigu jauti, kad tikrai išsigąs to žodžio – gali pabandyti eksperimentą įvardinti Reiki, ir papasakoti šiek tiek kas tai, iš kur kilo, ką tai duoda. Išdiskutuosit galbūt. Jeigu nesutiks – eik savo keliais ir nesijaudink, neteisybės nėra.
Tai netiksli informacija. Tai tik autoriaus požiūris. Panašumų yra, tačiau visgi kiekviena religija turi susikūrus savo sistemą, ir Reiki nesutampa nei su viena iš jų šimtu procentų. Autorius įvesdamas analogiją, nori skaitytojui palengvinti energinio gydymo idėjos priėmimą. Tai gerai, džiugi analogija. Bet netiksli.
Taip, skiriasi. Malonės prašymas, gėrio palinkėjimas, meilės siuntimas – yra ketinimas, jeigu “gydai” tokiu būdu – linki visiems Meilės, ir Visatoje jis “užregistruojamas”, tačiau tu paleidi – ir kas po to vyksta, jau Visatos žinojje ir sielų kurioms skirtas palinkėjimas. Čia svarbu paleisti, t.y. neturėti priklausomybės nuo rezultato.
Na o Reiki tai su žmogaus sutikimu tiesioginiai pokyčiai jo energinėje sistemoje, fizinėje, ir kitose. Todėl tai sudėtingas procesas.
Jeigu kaip juokingą analogiją įsivaizdavus Reiki gydytoją kaip anesteziologą – juk būtų keista ir nepadoru, jei jis su migdomaisiais niekieno neatsiklausęs migdytų gatvėje sutiktus žmones, kuriems jo manymu reikalingi šie anestezuojantys vaistai :). T.y. jo ketinimas ir geras, tačiau atsiklausimas – būtinas!
Pagal tai kaip žmogus dažnai praktikuoja, kaip jaučia energijas. Nuo savaitės (jei praktikuoja ir greitai įsisavina) iki pusės metų (jeigu pvz daro labai retai, kartą į mėnesį).