Sąmoningumo terminų žodynas

Verčiant tekstus, skaitant literatūrą anglų kalba, dažnai kyla klausimas – kaip lietuviškai išversti tam tikrus žodžius. Tad šį žodyną sudariau norėdamas palengvinti šį procesą.

Dvasinio sąmoningumo, ekstrasensorikos sritis Lietuvoje yra palyginus su kitomis šalimis dar gana jauna, auganti. Natūralu, kad kasdien vis atsiranda naujų terminų, nors anglų kalboje šie terminai dažnai jau būna įsitvirtinę kaip standartiniai. 

Prie vertimo pateikiami detalesni apibūdinimai tikiu leis labiau pajausti reiškinio-vertimo prasmę.

Ar turite pasiūlymą vertimui? Arba terminą kurį norite išversti? Užpildykite šią užklausos formą ir pažiūrėsiu kuo galėsiu padėti.

Terminas, EN
Lietuviškai
Aprašymas
3D3D, fizinis pasaulisFizinis matmuo, kurį mes taip gerai jaučiam ir pažįstam
Acashic recordsAkašos kronikos, įrašaiTai dvasinis lygmuo, kuriame saugoma informacija apie visus praėjusius sielų gyvenimus ir apie esamą. Tai nėra duomenys ir saugykla ta prasme, kurią mes pažįstame žemės formoje, tačiau kaip atitikmenį galime vartoti, kai kalbame apie praėjusių gyvenimų atsiminimus. Tai labiau dvasinis "layer" aukštuose energetiniuose lygmenyse. Jis nėra fizinės Visatos dalis
AffirmationsAfirmacijosGiluminis darbas su savimi. Tai teiginiai, tezės sujungiančios energijas, į paviršių iškeliančios nešvarumus - ar tai kas nesutinka žmogaus viduje su išsakyta emocija/energija. Pvz.: "Esu mylimas/a"
AngelsAngelai
ArchangelsArkangelai
ArcturiansAkturiečiai, Arkturianai
AscensionDvasinis tobulėjimas, sąmonės plėtimasis, dvasinis augimasTai dvasinis augimo procesas, kuriuo apibūdinama išsiplėtusi sąmonė. Su šiuo procesu neatsiejama yra vibracijų kilimas. Tačiau šiame kelyje dažni iššūkiai, valymaisi ir proveržiai.
Astral travel, out of body travelAstralinė kelionėŽymiai gilesnis, atsiskyrimas nuo kūno fizinio lygmens. Kuomet sąlyginai visas astralinis kūnas palieka žemės kūną miegoti, pats leidžiasi keliauti po astralines erdves. Skiriasi nuo astralinių vizijų tuo, kad sielos stebėjimo taškas pilnai perkeliamas į astralinį kūną, todėl visos patirtys atrodo tokios pats tikros kaip ir fizinėje erdvėje. T.y. savo kūną gali matyti kaip nesusijusį, šalia besiilsintį objektą.
Astral visionAstralinė vizijaTai kuomet keliauji sąmone po vidinius savo ar ekstradimensinius pasaulius, patiri vizijas. Patirtis, kuomet tik dalis astralinio kūno (t.y. sąmonė) persikelia stebėti, dalyvauti astraliniame patyrime, o kūnas ilsisi. Dažnai sąmoningas sapnas pereina į astralinę viziją, tai pagrindinis man žinomas "astralinio keliavimo" būdas. Kartais šis patyrimas vadinamas astraline projekcija. Netgi gilioje meditacijoje patirtą viziją aš vadinu astraline vizija.
AyahuascaAjavaskaAugalų samonės dėka plėčiama žmogiškoji samonės dalis, patenkama į pakylėtą būvį, kurio metu bendraujama su kosmine samonės dalimi
AwakenNubusti, astbustiNubudimas yra išsiplėtusi sąmonė. Kuo žmogaus ryšys žemiškesnis, tuo sąmonė labiau dairosi į save panašesnių dalykų, taip susiriša su žemės vibracija, materija. Visgi paleidusi šiuos ir kitus prisirišimus (netgi prie dvasinių vertybių kai kurie rišasi), darosi vis lengviau judėti į viršų, nes sąmonė mato kaip lengvai ir gerai jai pavyksta, samonė džiaugiasi šia būsena, šiuo išsiplėtimu.
BeliefsNuostatosNuostatos yra mūsų sąmonės dalis, žemiškosios, tačiau dalinai ir sielos sąmonės. Nes yra taip, kad kai siela tobulėja, auga, kyla įvairūs susidomėjimai, ir atsiranda noras patyrinėti tam tikras sritis Žemėje. Tam, kad šis tyrinėjimas būtų sėkmingas, ir siela atsakytų į sau užduotus klausimus, turi būti sukurti tikras bandymas, eksperimentas. Specialiai, su vedlių pagalba, sukonstruojamos nuostatos (tam tikra energijų duombazė), kurios ir ves žmogų šiais sužinojimo keliais. Nuostatų gali būti visokių - ir išlaisvinančių, ir suvaržančių dar labiau.
Carmic forcesKarminės jėgosAš karminėmis jėgomis dažniausiai vadinu žemuosius parazitus esančius astrale. Jie yra priemonė, per kurią kartu su Visata Žemėje atliekame mokymosi užduotis (pvz., kažkam užsigauti, kažkam pavydėti, ir kt., kad išmokti išeiti iš to pavydo)
Karma mastersKarmos valdovaiTai mitas. Nėra valdovų, kurie vadovautų žmogaus gyvenimams, tarsi lėlėms. Ši samprata yra neteisingai suprasta kai kurių rytų raštų interpretacija.
ChakraČakraEnergetiniai centrai energetiniame žmogaus kūne
ChannelerKontaktuotojas, mediumas, čanelintojas
ChannelingChanelinimas, čanelinimas, kontaktavimas, mediumavimas, ištransliavimas[?], perdavimai[?]Procesas, kurio metu kalbantysis per gaunamas ryšio vibracijas, parenka žodžius minčiai išreikšti, arba kuriam laikui užleidžia visą ar dalį galvos, balso srities perduodančiai būtybei ar asmeniui.
Christ consciousnessKristaus sąmonėKristaus Aukštesnysis Aš, esantis už jo inkarnavusio asmens ribų. Dažnai turima omenyje Kristus, tačiau norėta atskirai įvardinti Šaltinį iš kurio Kristaus idėja gimti kilusi. Labai aukštos vibracijos sąmonė/esybė. Nesuasmeninta energija
ClairaudienceAiškiagirdystėGalimybė intuityviu girdėjimo būdu gauti žinias (emocijas, duomenis, visa kita) apie dominantį asmenį, temą, klausimą, sprendimą. Atsakymas ateina klausiančiajam balso forma. Toks būdas priimti žinias yra rečiau pasitaikantis nei kiti. Dažniau yra tarpinis būdas tarp girdėti ir žinoti - gauti atsakymus tekstu, bet tai priskirčiau aiškiažinystės kategorijai daugiau.
ClaircognizanceAiškiažinystėGalimybė intuityviu žinojimo būdu gauti žinias (emocijas, duomenis, visa kita) apie dominantį asmenį, temą, klausimą, sprendimą. Labiau išlavinus gebėjimą suprasti perduodamas žinias, jas gali Gidas perduoti tekstu, žodžiais, sakiniais, ne vien tik idėjomis ir pojūčiais. Gauti atsakymus tekstu, taip pat priskirčiau aiškiažinystės kategorijai.
ClairsentienceAiškiajautystėAteinantis suvokimas kaip - fizinis prisilietimas prie kūno, arba tapatinimasis fiziniais pojūčiais su to asmens fizine ir energetine sistema kuris yra jaučiamas.
ClairvoyanceAiškiaregystėVizijos. Nuo anksčiau vartojamas terminas. Aiškiažinis (ekstrasensas), naudodamasis intuicija gali priimti informaciją į savo sąmonęs lygį skirtingais būdais. Vienas jų - gauti vizijas. Aiškiaregys gauna vizijas pirma energetiniu pavidalu ("prisijungia prie kanalo"), tada pasitelkiant vaizduotės "raumenį", galva ir samonė randa būdą kaip tai perteikti simboliais. Šis metodas išpopuliarėjo seniau, tačiau tai nereiškia, kad vizijos yra būtinas aiškiažiniui komponentas. Kartais vizijos netgi trukdo susikaupti.
CoacherKoučeris, saviugdos trenerisAsmuo padedantis kitam asmeniui tobulėti. Nebūtinai saviugdos klausimu. Gali būti ir gyvenimiškais patarimais. Pvz., yra ir verslo koučeriai. Koučeris išvengia tradicinės psichologo atsakomybės, suteikdamas užduotį spręsti klausimus pačiam asmeniui su kuriuo jis dirba. (t.y. tiesiog užduoda klausimus). Paprastai koačeris kalba žmogiška, paprasta kalba, lyg kalbėtų su draugu
CoachingKoučingas
CommunicatorMediumas, čanelintojasŽmogus čanelinantis per save kitos esybės žodžius, kitą esybę, jos energiją, sielos žinutes. Kiek mandresnis žodis, vartočiau mediumas, nes šiaip reiškia tą patį 🙂
CosmoenergyKosmoenergetikaSpecifinis terminas, patentuotas pavadinimas. Viena iš energetinio gydymo, bioenergetikos rūšių. Su Reiki gydymu nesusiję
CounselingKonsultavimas
CosmosKosmosas, fizinė VisataTurima omenyje fizinė mus supanti erdvė. Nors kai kuriose meditacijose vartojamas kaip visos egzistencijos sinonimas.
Dark entityTamsos esybė, tamsos jėgaŽemų vibracijų dvasia, energija, apraiška, egregoras, nebūtinai su sąmone
Dark night of the soulTamsioji sielos naktisTerminas, kuris apibūdina tam tikrą, paprastai labai gilaus ir slegiančio laikotarpio fazę žmogaus dvasiniame augime.
DimensionDimensija, lygmuo, išmatavimas[nerek.]Dvasinė dimensijos sąvoka tai nėra tas pat, kas fizinis išmatavimas. Nes tai ne fizinis lygis ir neturi erdvės ar prietaisų, kad ją išmatuoti. Tiesiog kitas lygmuo egzistuoti sąmonės energijai, vibracijai. Kitoks būdas, nei įprasti 3D išmatavimai
DivinationBūrimas
DownloadsPerdavimai, atsisiuntimaiMeditacijos, sapno metu, dažnai spontaniškai patiriami energijos perdavimai mums iš Aukštesniojo Aš, kitų esybių. Perdavimas gali būti konkretus - idėja, vaizdinys, mintis, žodis, balsas, garsas, kvapas. O gali ir neturėti jokio formos atitikmens. Gali ateiti ir tiesiog kaip gydymas.
EgregorEgregorasAgregacija, t.y. sankaupa panašių minčių, idėjų sukuria astralinėje erdvėje procesus valdančią jėgą. Egregoro samonė primityvi, jeigu ją tokia galima vadinti. Labiausiai tai lygintina su savo tikslų siekiančia programa kompiuteryje. Tai nėra save suvokianti sąmonė ar protinga asmenybė. Geras palyginimas - dirbtinis intelektas, tik su tam tikru emociniu, t.y. energiniu krūviu. Užvaldantis žmogų, kuriam iš to egeregoro kažko labiausiai reikia (pvz kai žmgui trūksta pasitikėjimo savimi, jis ima abejoti savimi ir ims kreiptis į kitą jėgą, kuriai nori atiduoti savo valią)
EmpathEmpatas, empatė, ekstrasensasEnergijas jaučiantis žmogus. Šis terminas pakeičia senesnį "bioenergetikas". Empatas geba susitapatinti su labai įvairiais reiškiniais - pvz., justi žmones, augalus, gamtą, reiškinius ir įvykius. Taip pat prireikus gali gebėti atpažinti ligą, situacijas, priežastis.
EmpathyEmpatijaNesupainioti su tarnyste. Empatija - tai kito asmens išjautimas, buvimas kito asmens savijautoje. Ir ne tik asmens. Plačiąją prasme empatija yra galingas įrankis susilieti su gamta, Visata, Kūrėjo energija
Energy healingEnergetinis gydymas
Energy meditationEnergetinė meditacija
Energy workEnergetinis darbas, bioenergetika, energetikaGydymas, valymas, stiprinimas
EntityEsybė, butybėGali būti tiek esybė, tiek kūniškas padaras, tiek dvasia arba tiesiog sąmonė kaip asmens atitikmuo. Gali būti taikoma tiek aukštos vibracijos šviesos būtybėms, tiek ir tamsos jėgoms bei apraiškoms (kurios nebūtinai su sąmone). Butybė - kai kalbama apie esybę kaip asmenį arba kuomet ji turi kūną. Kai esybė kuri turima omenyje kūno neturi, rinkimės esybės terminą. Siejasi šiek tiek su eteriu, astraliniu terminu, dėl tokios asociacijos lengviau įsiminti.
ET, ExtraterrestrialsAteiviai, Nežemiškos būtybėsIš filmų mes žinome tik vieną rūšį iš esmės - Pilkaisiais juos vadiname. Tačiau fizinėje Visatoje yra galybė visokių sąmonių kurios renkasi inkarnuotis fizinėje ervdėje. Kai kurios turi panašaus lygio samones į mūsų, kitos mums visiškai nesuprantamos. Trečios neturi fizinių kūnų, tik eterinius ir taip toliau.
ExperiencePatyrimasViskas kas vyksta, ką sąmonė suvokia
Flow stateTėkmės būsenaTai būsena, kurioje jaučiamės geriausiai. Į ją patenkame visi, kuomet kuriame, mylime, džiaugiamės ir pasineriame į mėgstamą veiklą. Šis pakilus dažnis yra labai gerai, tai suteikia galimybę gauti žinias ir energetinius pastiprinimus iš savo sielos, sielos namų, aukštesniojo savęs
FrequencyDažnis, vibracijos dažnisLow frequencies - žemos vibracijos. Jomis pasižymi emocinis skausmas, kerštas, pykčiai, barniai, neapykanta, pavydas, gailestis ir t.t. Higher frequencies - aukštesnės vibracijos. Meilė, dėkingumas, malda, atjauta ir kt
GibberishNesuprantamybių kalbaŠviesos kalbos sudedamoji. Garsų, skiemenų ir kitų simbolių mišinys, paprastai išreiškiamas garsu. Jis naudojamas kuomet chanelintojas prisijungia savimi prie aukštų vibracijų šaltinių, ir Žemėje nėra tokių sakinių ar formų, kurios gerai perduotų vibraciją.
GodDievas
Guided MeditationVedamoji meditacija, lydimojiMeditacija, kurią lydi vedančiojo balsas.
GuidesGidai, dvasiniai vedliai, padėjėjaiBendru terminu Gidai yra įvardijama ir daugybė kitų mums padedančių būtybių. Ne tas pat, kas angelai. Rusiškas terminas - Nastavniki.
Healer, energy healerGyduolis, gydūnas, bioenergetikas
HeavenDangus, rojusFikcija, pasaka skirta ego pamaloninti. Nėra fiksuotos erdvės stagnuoti sielai vienoje vietoje. Kas to norėtų? Vietoje to yra gausybė kur kas įdomesnių pasaulių aukštesnėje vibracijose, dimensijų ir kitko ko mes dar nežinome.
HellPragarasGali atsipalaiduoti. Nėra 🙂
Higher SelfAukštesnysis AšSąmonės dalis, egzistuojanti už Žemės ribų, arti sielos esmės, tačiau nes tas pats kas siela
Home of soulSielų namaiAukštesnių vibracijų išmatavimai, kuriose egzistuoja Aukštesnysis kiekvieno mūsų Aš
Ho'oponoponoHo'oponoponoHavajiečiu terminas, reiškiantis atleidimą sau. Tai yra technika, tam tikrų mantrų-tezių kartojimas (plačiau internete)
IncarnationInkarnacijaVienas fizinis gyvenimas, arba įsikunijimo procesas
Intuitive, intuitive guideIntuityvas, intuityvusis vedlys, empatas, intuityviai konsultuojantysisTerminas esktrasensas skamba gal kiek pretenzingai, tad daugeliui sunku rinktis šį terminą savo gabumams įvardinti. Bet sakykim jis nebūtinai gydo kitus, tad vadintis gyduoliu netinka jam. Intuityviai juntančiuosius asmenis siūlau vadinti intuityviaisiais, intuityvais, vedliais arba tiesiog vedliais. Taip pat Intuityvus vedlys, arba intuityviai konsultuojantysis.
KarmaKarma
Law of attractionTraukos dėsnis
LeechPrielipa, parazitas, siurbėlėEnergetinė žemos vibracijos esybė, kuri neturi savo sąmonės kaip kad siela turi, labiau tai vabalo atitikmuo dvasiniame pasaulyje. Kadangi tai nėra siela, jis negali rinktis. Jam vadovauja instinktai. Tokių žemos vibracijos esybių yra labai daug pasaulyje, praktiškai visur. Juos pritraukiame, kuomet esame savo vibracija esame panašesni į juos - pikti, surizę, panikoje, nekenčiantys savęs, ir t.t. Jiems tinka ir tokia ir bet kokia kita energijos rūšis maitintis, jie neturi skirtumo tam, nėra išrankūs. Esant prielipos įtakoja, žmogus tiesiog daugiau galvos mintis panašias kokios būsenos jis pats būdamas ir prisiviliojo šias prielipas į kontaktą. Toks nemalonus bendradarbystės santykis. Mainais už žmogaus išspinduliuojamą negatyvią vibraciją, prielipa jam siunčia egoistiško teisumo, pasipuikavimo pojūčius ir t.t.
Light entityŠviesos esybė, šviesos būtybėAukštų vibracijų dvasia, sąmonė, energija
Light languageŠvieos kalbaTai terminas naudojamas, kuomet chanelintojas jaučia vbracijas, ir perduoti jas gali kūno judesiu, dainavimu, abstrakčiu garsu arba dainavimu. Kartais šis perdavimo mišinys iš šalies atrodo kaip kitos šalies kalba. Tačiau už viso to slypi dideli informacijos klodai, tik ji kol kas astraliniame lygmenyje.
LightworkerDirbantysis su Šviesa, Šviesos darbuotojasAsmuo dirbantis su šviesiomis energijomis su tikslais padėti sau, Žemei, žmonijai, gyvūnams ir kitoms fizinėms ir ne fizinėms būtybėms. Apima plačiai
LinearLinijinisPaprastai apie 3D laiką. Žmogaus protas nesugeba kitaip laiko suvokti, tik kaip nuoseklų, tekantį iš vieno taško a į sekantį B, tada į kitą C. Nelinijinis - suvokimas, kad viskas vyksta viename dideliame visame kame, "laike"
MagicMagijaEnergetinis veiksmas, susiję su poveikiu fiziniam arba straliniam plane
MeditationMeditacijaPlatus terminas, susitelkimas, fokusas į ką nors vieną. Yra keletas rūšių - proto/psichologinė ir energetinė
MediumMediumas, čanelintojasKalbantysis per gaunamas ryšio vibracijas, parenka žodžius minčiai išreikšti, arba kuriam laikui užleidžia visą ar dalį galvos, balso srities perduodančiai būtybei ar asmeniui. Mediumas yra senesnis terminas, dažniausiai turima omenyje kontekste bendraujant su mirusiojo dvasia, ne su šviesos būtybėmis.
MicrocosmosMikrokosmosas, vidinė erdvėVidinė erdvė, sumažintas gyvenimo modelis (Lilos žaidime)
MultidimensionalDaugiadimensinis, daugiamatmenisPasižymintis daugiamatmeniškumu. Daugybė formų ir būdų egzistuoti viename.
MultiverseDaugiamatmenė Visata, Visata?Neturime vieno termino nusakyti idėjai, kad yra daugybė Visatų, ne viena.
Negative energyNegatyvi energijaŽemos vibracijos. Jomis pasižymi emocinis skausmas, kerštas, pykčiai, barniai, neapykanta, pavydas, gailestis ir t.t. Esybės esančios negatyvių energijų dažnyje, yra pikto linkinčios, savanaudės. Su jomis geriau neiti į kontaktą.
NonlinearNelinijinisPaprastai apie 3D laiką. Žmogaus protas nesugeba kitaip laiko suvokti, tik kaip nuoseklų, tekantį iš vieno taško a į sekantį B, tada į kitą C. Nelinijinis - suvokimas, kad viskas vyksta viename dideliame visame kame, "laike"
Oracle cardsOrakulo kortosBet kuri kortų, būrimo sistema. Kiekvienas asmuo gali susikurti sąvąją. Skirta būrimams
OversoulViršsielė (siūl.)Kai kuriose teorijose teigiama esant viršsielių, kurios yra pasidalijusios į mums suprantamas sielas, panašiai kaip medis dalijasi į šakas
Permission slipLeidimo lapelisTai terminas kurį vartoja Basharas savo kalboje. Jis reiškia "virtualus įsivaizdavimas, kad leidimas tau duotas. O iš tikro leidimą jau turi, jį išduoti sau galime kiekvienas". Naudoja, kai kalba apie perėjimą į naujus lygmenis, į neatpažintas naujas erdves.
PlaneErdvė, išmatavimas, dimensija, laukas, lygmuo, "planas"[nerek.]Terminas "planas" netinka vartoti, nes painiojasi su "planuoti", "plan"[en/rus], o tai ne tas pat, kas angliškas "plane". Rusų kalboje vartojama "plan", nors irgi nederėtų, nes atsiranda painiava. Geriau erdvė, lygmuo. Sanskrito kalboje Loka - lietuviškai etimologija panaši - Laukas, erdvė
Plant medicineGamtos medicinaTik augalai arba ir visas energetinis-fizinis procesas, kurio metu naudojami augalai. Pvz., Ajavaska, ajavaskos ceremonija. Augalų samonės dėka plėčiama žmogiškoji samonės dalis, patenkama į pakylėtą būvį, kurio metu bendraujama su kosmine samonės dalimi
PleiadiansPlejadiečiai
PortalPortalasVartai energetinėje plotmėje. Kai skirtingų dimensijų erdvės susijungia, pvz., Plejados ir mūsų Žemės, tuomet energija, šviesa gali tekėti iš vienos į kitą ir atvirkščiai. Yra natūraliai susiformuojančių, gamtos ciklų portalų, yra ir specifiškai atveriamų su tam tikru tikslu. Portalus gali atverti ir juodieji magai į žemesnes astralines realybes, tačiau palyginus jų mažai, dauguma portalų yra šviesos šaltiniai ir pagalbos srautas.
PosessionUžvaldymasDažniausiai turima omenyje atvejį, kuomet asmens sielą pagal sielų mokymosi susitarimą, kuriam laikui įsileidžia tamsos būtybę į savo energetinį lauką. Dažniausiai to asmens laukia labai nemaloni patirtis ir po to sekantis ilgas karminis ir energetinis valymosi procesas prieš sugrįžtant į savo natūralesnę būseną
Regression therapy, regression hypnosisRegresinė terapija, regresinė hipnozėTai terapijos rūšis, kurioje žmogus energetiniu būdu (terapija) arba hipnozės metodu (hipnozė), vedamas į ryšį su ankstesniuoju savo asmeniu, kuris turėjo tikrą gyvenimą čia Žemėje. Arba net anapus už jos. Tokio ryšio metu vyksta pasakojimai ką tas žmogus/asmuo patyrė. Patyręs terapijos specialistas turi prižiūrėti šį seansą, kad iškilusios senos žaizdos nesužalotų dabartinio asmens. Terapijos tikslas susieti praeities įvykius su dabartimi, tiksliau išjausti ryšį su karmos pasėkmėmis, ir ką iš to gali mokintis. O taip pat kai kuriems pasiseka ir visai transformuoti šias energijas į sprendimus terapijos metu.
PsychicEkstrasensas
Psychic attackEnergetinė atakaNesumaišyti su "psichine ataka" (neteisingai išverstas terminas). Psychic - ekstrasensas. Kadangi terminai anglų kalboje skamba panašiai, vertime dažniausiai supainiojama ir paraidžiui parašoma "psichinė" ataka, kai tuo tarpu turima omenyje energetinė. Žmogaus psichika yra klasikinės psichologijos tyrinėjimo sritis.
PurgatorySkaistyklaTikras pasaulis astralinėje erdvėje, kuriame kiekvienas dalyvis ar dalyvių grupė gauna savarankišką erdvę ir papildomą laiką apsispręsti ar jau pasiruošę grįžti į sielų namus. Dažnai dalyviai būna dar prisirišę prie Žemės pasaulio. Skirtas apsivalymui ir supratimui ko juos išmokė Žemės gyvenimas gilinti.
Quantum fieldKvantinė erdvė
RealmPasaulis, matmuo, erdvė, išmatavimasKiti egzistencijos lygmenys
Reiki masterReiki meistrasTradiciškai tai titulas suteikiamas pasišventusiam asmeniui, patyrusiam III pakopos iniciaciją į Reiki. Šis asmuo geba išmokyti kitus gydyti Reiki šaltinio dėka
Reiki practitionerReiki gyduolisAsmuo gydantis Reiki energija
RunesRunosSkandinavų, pagonybės eroje naudoti rašmenų ir energijos sistema. Visgi runos tik forma, energijos kurios pateko į Žemę runų forma yra daug senesnės, jos egzistuoja tarp pasaulių. Jos jau ne pirmą kartą Žemėje. Runomis galima atsakyti rūpimus klausimus, gydyti, kurti apsauginius talismanus.
Sleep paralysisMiego paralyžius
SoulSiela
Soul missionSielos misijaKryptis ar daug krypčių augimo, pažinimo link, kurias rinkosi siela, rinkdamasi kur ir kada įsikūnyti
SpiritDvasia
Spirit Guides, Soul Guides, guidesSielų vedliai, gidai, dvasiniai vedliai, padėjėjaiBendruoju terminu gidai yra įvardijama ir daugybė kitų mums padedančių būtybių. Su asmeniniais vedliais esame susiję per daugelį inkarnacijų, jie padeda pasirinkame sielos evoliucijos plane, misijose, dėl kurių gimstame Žemėje. Gidai tai ne vien angelai. Rusiškas terminas - Nastavniki.
Spiritual bypassingDvasinis išsisukinėjimas, vengimasKuomet naudodamiesi dvasingumu apeiname tą dalį, kuri mums sukelia skausmą. Kuomet vengiame atlikti nemalonų valymosi darbą, vietoje to rinkdamiesi malonią dvasinę praktiką.
Spiritual practitioner, medium, healer, empathBioenergetikasNėra vieno termino išversti, tad verčiama pagal aplinkybes ir kontekstą, ką tuo norima pasakyti
TappingTapingasTai yra prisilietimo prie kūno technika, ties meridianais. Švelnus tapšnojimas, sakant tam tikras tezes (primena savihipnozės rūšį) suaktyvinant energijas, įsisavinant naujus įsitikinimus, išleidžiamos senos, jiem trukdančios energijos.
Tarot cardsTaro kortosNesena sistema, tik kelių šimtų metų. Naudojama būrimuose, komunikacijoje su sielų gidais ir angelais
Theta HealingTheta (Teta) gydymasKonkreti energetinio gydymo rūšis, patentuotas pavadinimas. Tai nėra bendrinis terminas. Smegenų teta bangų dažnis su Theta healing nesusiję tiesiogiai, tik tiek, kad Theta Healing metu žmogaus smegenys veikia teta bangų dažniu.
TransmissionPerdavimas, siuntimasPerdavimas savo minties, energijos kitam asmeniui, būtybei, sielai. Dažnai atliekamas channeling būdu
Twin flameDvynė liepsnaTai dažnai naudojamas terminas, tačiau neteisingas. Iš tikro nėra sielos dvynių ta prasme kaip ji šiame termine apibūdinama. Teigiama, kad į Žemę atvykusi siela atsidalina į dvi puses, tam, kad susitiktų, ieškotų viena kitos. Dažniausiai romantine prasme.
UnderworldPomirtinis pasaulis, Mirusiųjų laukasPriklausomai koks kontekstas. Kartais kalbama apie mirusiųjų lauką, kartais apie tiesiog išėjusius asmenis. Nors dažnai visus atvejus vienia tai, kad tai žemesnių vibracijų astralinis lygmuo, kuriame gyvena nelabai draugiškos dvasios ir energijos
VibrationsVibracijos"Dažnis", kuriuo virpa energija. Iš tikro fiziškai nevirpa, tačiau mums taip lengviau suvokti. Galima įsivaizduoti kaip sunkesnį ir lengvesnį objektą, intensyvesnę spalvą ir daugiau šviesos praleidžiančią, skaidrią, permatomą materiją. Viskas, taip pat ir mes esame energija, "vibruojantys" tam tikrame "dažnyje".
YeshuaJešuaJėzaus Kristaus vardas, taip kaip jis buvo tariamas jam gyvam esant. Vartojama kai kreipiamasi į Kristaus samonę arba jo asmenį (tai ne tas pats)
OnenessVienisJausmas, būsena, kai nesi atskirtas nuo nieko, viskas ir visi susiję vienamume