SEMINARŲ ĮRAŠAI
ĮŽANGA
MEDITACIJOS
PASKAITOS
POILSIUI

Atsakymai apie Reiki naudojimą 3

Ar galima be rankų fokusuoti Reiki energiją i savo lauką?

Geras klausimas. Taip, iš tiesų gali. Kaip ir nuotoliu – juk ne rankos uždėjimas gydys.
Tik siūlyčiau pradžioje neskubėti – tam reikalinga ištreniruoti fokusą – išlaikyti dėmesį ties susitelkta auros ar kūno vieta – tada darbas bus daromas analogiškas rankos uždėjimui.

Ar tikrai svarbu daryti apie 30 min? Paskaičiau knygoje – ten giežtai parašyta, kad bent pusvalandį. Man natūraliai gaunasi tik 10 min.

Nuo to ar knygos autorius laikėsi tradicijos, ar daugiau laisvesnės krypties, priklausys ir jo rekomenduotinas griežtumas, tvarka, detalės.

30 minučių dar nieko, kitos tradicinės kryptys sako, kad 1.5 valandos reikia daryti ir šiaip pagal juos tiek turi trukti žmogaus gydymas.
Aš manau gerai, kad yra tokia požiūrių įvairovė, tačiau nesutinku kad tai būtina.

Stenkitės daryti 30 min., tai visgi optimalus laikas “susigerti” reiki į save, atskleisti visas Reiki gydomasias savybes. Nebūtinai visas 30 iš karto. Jeigu neišeina vienu prisėdimu, nieko baisaus, skaidyt gali į 15 minučių ryte ir 15 vakare. Ar tris kart po dešimt per dieną.

Ar yra prasmė atlikti Reiki sau dažniau nei 1 kartą per dieną?

Klausimas labai individualus. Paprastai kuo daugiau LAIKO (ne kartų) praleidi, tuo geriau susigyveni su Reiki, ir tuo geriau jautiesi atlikdamas pratimus sau, o paskui ir kitiems. Per daug Reiki nebus, jeigu nereikės, energija tiesiog netekės. Kaip ir meditacijos – kažkam valandos gana, kitam dviejų-trijų vos užtenka, trečias jau ir po 15 minučių jaučiasi žvalus ir pailsėjęs, kupinas gyvybinės energijos.

Ar reikalinga kokia nors intencija? Knygoje mačiau parašyta, kad intencija būtina, ir netgi turi būti kartojama kasdien visiškai tais pačiais žodžiais (kol išsipildo).

Mano mokytojai to nemini. Ir nepasakyčiau kad tai būtina būtų. Jeigu tiesiog mėgaujiesi kai medituoji – to ir gana. Kitam aktyviam protui intencija sukelia netgi tam tikrus trukdymus, kaip pvz., išsikeli tikslą ir link jo “iriesi”. Reiki veikia visai priešingai. “Irdamasis”, t.y. naudodamas aktyvias pastangas, tik stovėsi vietoj arba irsies atgal. Jeigu naudoji ketinimą, jį po išsakymo turi paleisti (t.y. norą turėti jo rezultatus čia ir dabar). Paprašei, ir paleidai. Reiki energija girdi tave. O rezultatas priklauso nuo daug faktorių.

Yra akcentuojamas kito žmogaus sutikimas, bet ar tas sutikimas gali būti numanomas? Turiu minty tuos atvejus, kai negali klausti sutikimo konkrečiai įvardijant termino Reiki, nes labai tikėtina, kad jau vien pavadinimas nepatiks. Tačiau jeigu žmogus yra atėjęs pas tave konsultacijos ir iš principo iš tavęs tikisi pagalbos, tai ar tiktų reikiamu momentu nieko žmogui nesakant atsiverti Reiki energijai ir be jokio rankų uždėjimo tiesiog leisti žmogui būti Reiki lauke (buvo sakyta, kad nebūtina gydyti rankomis, galima tiesiog lauku)?

Konsultacijos metu, save patį gali laikyti apsupęs Reiki lauku, tačiau jeigu tau tau pačiam netrukdo susikaupti. Tačiau kas liečia kito žmogaus gydymą Reikiu – negalima, jei kitas nedavė sutikimo. Toks apsukinėjimas kampų būtų apgavystė. Pasiūlyk energetinį gydymą. Paaiškinti gali – “energinis gydymas. Uždėsiu rankas, per jas ir per mane į Tave tekės gera energija. Ar sutinki pabandyti?” Jeigu nesutiks, jokio Reiki ar kito gydymo energetiniu būdu jam neskirk. Juk nesutinka, ir aiškiai tą pasako. Mes taip dažnai ir įsiveliame į ne mūsų karmas. Nes toks neatsižvelgimas į kito valią, sukelia priešingus rezultatus, tada Reiki netekės, o dalinsimės savo asmeniniais energiniais resursais, ir mūsų aurą silps. Tada įsijungia ir karmos kompensacinis mechanizmas, kad balansas vėl būtų koks buvęs. Na ir dar gyduolio ego “pašustrėtų”, kuomet norėtųsi gydyti, bet ne tam, kad iš tikrųjų padėtumėm žmogui, o tam kad patenkintumėm savo teisumo, “tikresnių idealų”, didvyriškumo poreikį, kuris šiuo atveju yra tik ego dalis.

  • Jeigu žmogus komoje ir negali atsakyti – atsiklausti jo giminės
  • Jeigu nekalba ar kalbos sutrikimas – duos ženklus
  • Visi kiti atvejai – pats pasakys – ar nori pabandyti Reiki ar nesutinka

Jei žmogus sutiktų būti „gydomas rankomis“, bet, tikėtina, prieštarautų aiškiai įvardintam Reiki gydymui, kaip tada elgtis?

Čia siūlyčiau vadovautis pajautimu. Jeigu jauti, kad žmogus nesutiks – ko gi jį spausti, tiesa? Net net jeigu jį mintimis įtikintumei, tačiau vidumi jis liks užsidaręs savyje – toks gydymas bus beprasmis.

Reiki gydymo esminė dedamoji – laisva valia, sutikimas, suteikti žmogui PASIRINKIMĄ. O tai reiškia ir Reiki įvardijimas neturi būti bijomas. Jeigu jauti, kad tikrai išsigąs to žodžio – gali pabandyti eksperimentą įvardinti Reiki, ir papasakoti šiek tiek kas tai, iš kur kilo, ką tai duoda. Išdiskutuosit galbūt. Jeigu nesutiks – eik savo keliais ir nesijaudink, neteisybės nėra.

Knygoje radau parašyta, kad Reiki yra tas pats, kas islame vadinama Noor, induizme – Šakti, krikščionybėje – Šv. Dvasia. Tad jei tai tas pats, ar yra skirtumas, jei vadiname būtent Reiki, ar galima ir bet kuriuo kitu vardu?

Tai netiksli informacija. Tai tik autoriaus požiūris. Panašumų yra, tačiau visgi kiekviena religija turi susikūrus savo sistemą, ir Reiki nesutampa nei su viena iš jų šimtu procentų. Autorius įvesdamas analogiją, nori skaitytojui palengvinti energinio gydymo idėjos priėmimą. Tai gerai, džiugi analogija. Bet netiksli.

Jei Reiki yra tiesiog Dieviškosios energijos tekėjimas per tave, tai ar skiriasi, kai siunti kitam/sau Reiki energiją ar, pvz., prašai kitam/sau Dievo malonės?

Taip, skiriasi. Malonės prašymas, gėrio palinkėjimas, meilės siuntimas – yra ketinimas, jeigu “gydai” tokiu būdu – linki visiems Meilės, ir Visatoje jis “užregistruojamas”, tačiau tu paleidi – ir kas po to vyksta, jau Visatos žinojje ir sielų kurioms skirtas palinkėjimas. Čia svarbu paleisti, t.y. neturėti priklausomybės nuo rezultato.

Na o Reiki tai su žmogaus sutikimu tiesioginiai pokyčiai jo energinėje sistemoje, fizinėje, ir kitose. Todėl tai sudėtingas procesas.

Jeigu kaip juokingą analogiją įsivaizdavus Reiki gydytoją kaip anesteziologą – juk būtų keista ir nepadoru, jei jis su migdomaisiais niekieno neatsiklausęs migdytų gatvėje sutiktus žmones, kuriems jo manymu reikalingi šie anestezuojantys vaistai :). T.y. jo ketinimas ir geras, tačiau atsiklausimas – būtinas!

Kiek laiko turėtų praeiti nuo Reiki I pakopos norint inicijuotis į II pakopą?

Pagal tai kaip žmogus dažnai praktikuoja, kaip jaučia energijas. Nuo savaitės (jei praktikuoja ir greitai įsisavina) iki pusės metų (jeigu pvz daro labai retai, kartą į mėnesį).