SEMINARŲ ĮRAŠAI
ĮŽANGA
MEDITACIJOS
PASKAITOS
POILSIUI

Santykių aiškinimosi be dramos procesas

Iš patirties žinau, kaip kartais emocijos veikia mūsų vidų ir pokalbiai santykiuose nejučia gali virsti dramomis. Šios gairės gimė iš tūkstančių bendravimų, gilesnių ir super gilių. Su dramom, laužymais, nesutarimais, nesusikalbėjimais. Ir su ryšio, kompromiso radimu, sutarimu. Surašiau tai į nesudėtingai suprantamą metodą, kaip kalbėti apie santykiuose iškylančius nesklandumus draugiškai, su pagarba. Sudėjau tai kas man padėjo ir iki šiol padeda, kaip nuraminti protą, išgirsti širdį. 

Ryšio bendrystė yra labai svarbu. Santykiuose ryšys – ir yra pati esminė dalis. Tai dviejų žmonių sąjunga. Tai nėra fiksuotas kelias iki problemos sprendimo, gali būti ir kitų, labiau tinkančių jums. Kartais net paprastas gilus apsikabinimas gali greičiau užgesinti įkaitusius jausmus, apsieinant be bereikalingų dramų iškrovų.

Prieš pradedant pokalbį, abu situacijos dalyviai turi išsiaiškinti ar jie nori apie tai kalbėtis? Galbūt laikas paros netinkamas ar kitos sąlygos netinkamos.

Svarbu susitarti, kad:

  • Kad abu suprastų šio pokalbio svarbą. Tai yra pagarba pašnekovui, pagarba ryšiui;
  • Kad žiūrėtų vienas kitam į akis jei yra galimybė. Akių žvilgsnyje yra ryšys – vadinasi tu supranti (”girdi”) mane, o aš suprantu (“girdžiu”) tave;
  • Skirtų kiek įmanoma visą dėmesį pašnekovui ir šiam pokalbiui (nesiblaškytų, neatsiliepinėtų į skambučius, etc. – nes tai didžiulė nepagarba).

Jeigu vienas žmogus nenori problemos sprendimo, negali jo versti. Tada galbūt padėtų kreiptis į trečią šalį pagalbos susitarimui.

Jeigu sutikote pakalbėti kas su jumis vyksta, tada lai abu būna susipažinę su šiuo metodu, jo gairėmis. Kad kitas nepertraukinėtų, kai jo eilė klausyti, ir atvirkščiai. Tiesiog duoti paskaityti.

Šios gairės labai padeda sprendžiant tiek paaugliškus reikalus, tiek suaugusiųjų santykius. Čia kaip kad dupilotai – jie privalo susikalbėti, kad bendrą jų ryšio lėktuvą saugiai parskraidintų namo. Aviacijoje tuo susikalbėjimo protokolu rūpinasi saugių skrydžių priežiūros asociaja, parūpina kad visi turėtų “checklistus”, t.y. veiktų papunkčiui, pagal bendrai sutartas taisykles, ir kad pirmas kuris pilotas pamatęs klaidą, ją ištaisytų, o ne pultų ginčytis. Nors vienas galbūt brazilas, o kitas europietis, tačiau jeigu juos abu jungia bendra aistra skraidyti, tai išmokti bendro skrydžio kalbos nebus sunku, reikia tik trupučio praktikos.

Jeigu šios taisyklės patiko, išbandėte ir davė puikius rezultatus, jums galimai patiks ir Emocijų žemėlapis ir Išsilaisvinimas kursas.

b

Santykių aiškinimosi be dramos procesas

Paspauskite norėdami atsidaryti telefone ar atsispausdinti